Europos Komisija paskelbė rekomendacijas, skirtas skatinti smulkiosios elektronikos prietaisų, tokios kaip naudoti mobiliųjų telefonų, planšetinių ir nešiojamųjų kompiuterių, jų kroviklių ir kitų susijusių atliekų grąžinimą, pranešė Aplinkos ministerija. Šios politikos rekomendacijos yra nukreiptos į skatinimą grąžinti šiuos naudotus prietaisus.
Siekiant suaktyvinti šį procesą, Europos Komisija siūlo įvesti finansines paskatas, pavyzdžiui, nuolaidas, kuponus, depozito grąžinimo sistemas ar piniginį atlygį. Tai skirta ne tik nebeveikiančiai smulkiajai buitinei elektronikai, kuri yra saugoma namuose, bet ir dar veikiančiai elektronikai, kuri gali būti parduodama, pakartotinai naudojama ar taisoma.
Be to, rekomenduojama supaprastinti grąžinimo procesą, dažniau naudojant pašto paslaugas. Pavyzdžiui, vartotojams gali būti siūlomi iš anksto apmokėti vokai ar etiketės, kad jie galėtų patogiai grąžinti savo nenaudojamus prietaisus. Taip pat svarbu didinti žmonių informuotumą apie šią problemą ir gerinti surinkimo punktų patogumą bei matomumą.
Nepaisant šių pastangų, visoje Europos Sąjungoje mažosios elektronikos prietaisų surinkimo apimtys išlieka labai mažos. Surenkama mažiau nei 5 proc. mobiliųjų telefonų, o namų ūkiuose vis dar laikoma apie 700 milijonų nenaudojamų mobiliųjų telefonų ir jų atliekų. Be to, 49 proc. ES piliečių, įsigijusių naują mobilųjį telefoną, senąjį pasilieka sau.
Didinant smulkiosios elektronikos remonto ir pakartotinio naudojimo mastą bei tokios įrangos atliekų perdirbimą, bus skatinamas perėjimas prie žiedinės ekonomikos. Tai leis tausoti išteklius ir žaliavas, prisidedant prie tvaraus vartojimo ir gamybos.